Sám pôvodný autor (spotmebro) uvádza, že tieto riadky nemajú obviňovať ani napádať kulturistov, ktorý často podávajú nadľudské výkony. Naopak, majú odradiť (neznalých) mladých mužov od užívania drog (anabolických steroidov).

Vzostupom socializácie prostredníctvom médií ako je Facebook, Instagram, alebo Snapchat sa stalo pomerne jednoduché byť celebritou. Asi jediné čo musíš urobiť je aspoň máličko prekračovať okraj priemernosti výzoru svojho tela alebo výzoru ľudí, ktorí ťa majú sledovať. A keďže práce na dokonalom tele je veľmi veľa a samozrejme je potrebné byť trpezlivý.

Niekto „to“ chce proste „hneď“, a „viac“, a ešte „lepšie“, …

Cez google nájdeš množstvo odkazov na „anabolické steroidy“. Dňa 6.1.2017  ich po zadaní tejto frázy bolo presne 11400 uvedených v slovenčine. Z toho prvá strana zobrazená Googlom ponúkla odkazy, kde je možné anabolické steroidy rovno nakúpiť. Dokonca ti aj poradia.

Užívanie anabolických steroidov je u dospelých ľudí vecou ich osobnej voľby.

A keďže ani tento web nie je určený pre „deti“ budeme sa baviť na rovinu. Viac o konkrétnej téme nájdeš v článku – Anabolické steroidy vs. Doplnky výživy pre športovcov

Nie každý od koho si na internete môžeš prečítať príspevok / článok  je odborník. A napriek tomu, že niekto je odborník, jeho odporúčania / zákazy / informácie nemusia (ale môžu) prospievať alebo škodiť práve tebe.

Sám vieš aké rozmery čo sa týka skutočnosti má dnešný svet.  Informácie i ľudí vyberaj múdro.

Fitness idol

Stretol som sa s ľuďmi, ktorí tvrdia, že sa im svalnatá, atletická postava s nízkym percentom tuku na tele nepáči. Mojím názorom je, že ak je to skutočne tak, týchto ľudí je na svete menšina. A samozrejme tento web ani tieto riadky im nie sú určené.

Avšak, niekto chce byť tak veľmi fitness idol, že bez uváženia až deštruktívne nasleduje svoj cieľ. Užívanie anabolických steroidov zaradí ako prvé, pretože je v domnení, že toto je cesta fitness celebrity ktorá ich dovedie k jeho idolu. Veď aj tvoj idol užíva anabolické steroidy.

Nemusíš sa nad tým ani zamýšľať. Rovno si zadaj meno tvojho obľúbeného športovca a k nemu pridaj slovo steroidy v takomto tvare –„ meno obľúbeného športovca steroidy“. Google, Youtube, Yahooo ti s veľkou pravdepodobnosťou ponúkne rovno steroidový cyklus tvojho obľúbenca.

Nasledovanie fitness idolu

*Niekto začne svoj fitness idol nasledovať, iný sa fitness idolom (celebritou) chce stať. Či sa jedná o jeden alebo druhý prípad, steroidy sa v tomto svetle ukazujú ako jediná, správna a zaručená cesta.

*Niekto hľadá v anabolických steroidoch chlapa (v sebe). Niekto sa vyhovára, že nemá dostatočné genetické vlohy, nemá dostatok času na prísny tréningový a stravovací režim, … niekoho proste užívanie anabolických steroidov uspokojuje.

*Niekto sa stane takým konzumentom steroidov, že nie je schopný prestať. Nadobudne myšlienku, že ak prestane už naozaj bude nikým. Sú to tí, ktorý sami o sebe pochybujú, cítia sa menejcenný, menej výkonný a menej svalnatý.

Mimochodom týchto ľudí spoznáš často tak, že pri rozhovoroch o steroidoch začnú ohovárať a zovšeobecňovať zneužívanie zakázaných látok.

Skutočnosť prečo sú anabolické steroidy tak veľmi zneužívané.

Anabolické steroidy sú chápané ako skratka k vysokému výkonu. Poklikaj trošku po internete, alebo buď pozorný pri pozeraní telky a aj v komerčných reklamách začuješ „Notebook na steroidoch“, „Vysávač na steroidoch“, …

V spojitosti s kulturistikou sú zmienky o steroidoch neodškriepiteľné. Všetká táto vrava o steroidoch, streoidových cykloch, streroidových peckách, … pridávajú týmto drogám falošný význam. A to najmä tým menej znalým.

Práve preto vzniká neopodstatnená myšlienka – byť svalnatý alebo výkonný znamená užívať steroidy.

Zhrnutie informácií o anabolických steroidoch

Osobne som sa téme anabolických steroidov od roku 2009 zámerne nevenoval. Preto je možné, že informácie, ktoré uvediem sú už neaktuálne. Ber nasledujúce riadky ako možno zastaralé priateľské rady.

Ak niekto dospelý  a svojprávny užíva anabolické steroidy v prípade, že jeho životný štýl je striktne o svaloch a tréningu, jednoducho žije tým. Je to v pochopiteľné (nie správne). Užívanie anabolických steroidov je jeho nespochybniteľné rozhodnutie a ja ho považujem za úplne v poriadku. Nemyslím tým, že ho podporujem. Myslím tým, že je to jeho osobná vec.

Spravidla u týchto ľudí je uvádzanie a pripisovanie ich výsledkov anabolickým steroidom doslova urážkou, pretože pre vybudovanie takého tela (bavíme sa skutočne o tých, ktorý vyzerajú fantasticky) si vyžaduje veľmi tvrdú prácu, disciplínu. Títo ľudia sú proste posadnutí / odhodlaní / zapálení, pomenujme to už akokoľvek. A to steroidy za nikoho neurobia.

S čím je potrebné počítať, a to bohužiaľ aj u ľudí, u ktorých je užívanie anabolických steroidov opodstatnené, sú vedľajšie účinky. Tie spravidla urobia viac škody ako úžitku.

Aj keď anabolické steroidy majú mnoho pozitívnych účinkov z hľadiska estetiky tela.

Nevýhody užívania anabolicých steroidov prevažujú. Len zbežne vymenujem zopár z nich:

*Podpora poruchy príjmu potravy,

*Depresie,

*Závislosť,

*Vypadávanie vlasov, nechtov,

*Akné,

*Znížená tvorba testosterónu,

*Triašky, …

Prihliadanie na „pozitíva“ a prehliadanie negatív sa stane často osudné pre neinformovaných.

Moje odporúčanie:

Ak chceš byť fitness celebritou, staň sa ňou tak, že pre ľudí budeš vytvárať hodnoty nie tým, že bude užívať steroidy. Krásne, svalnaté a výkonné telo môžeš dosiahnuť aj bez steroidov.

Páčil sa ti článok, prípadne chceš prispieť konštruktívnou kritikou k jeho obsahu napíš mi na našej FB fanpage.

Možno sám blúdiš v kruhu nespokojnosti so svojou postavou a výkonom v tréningu i mimo neho. Pre tvoju situáciu mám efektívne riešenie bez užívania zakázaných látok. Plány na mieru alebo tréningový manuál Začni cvičiť s POHYBom for Men sú navrhnuté tak, aby si deň odo dňa zlepšoval svoju fyzickú formu i život.

Zdroj: spotmebro.com, drugabuse.gov

Foto: goodfon.su