Excelentné a účinné tabletky na chudnutie. Vytvarujú vaše telo akokoľvek len chcete. Chudnete na partiách, ktoré požadujete. Cvičenie nie je potrebné, ba priam je prísne zakázané.

Ako sa môžeš dočítať v ilúzií (číslo 1) kde som opisoval činnosť nášho tela v porovnaní s prevádzkou auta, takto to naozaj nefunguje.

Ak do tela natankuješ (naješ sa) tak nečinnosťou ani žiadnymi tabletkami sa toto palivo proste nevyparí (nie v tom zmysle, ktorý rieši tento článok). Keď do tela nastal príjem a nechceš priberať, musí nastať aj výdaj. Ak výdaj nenastane, potrava (palivo), ktoré si prijal zostanú v/na tele uložené a ty budeš priberať.  Posilňovaním vieš z veľkej časti urobiť to, že sa palivo na tele neuloží ako tuk ale ako svaly.

Základným a nemenným pravidlom je, že ak chceš vybudovať väčšie svaly musíš prijímať dostatok kalórií navyše, aby sa svaly mali z čoho postaviť.

Toto pravidlo je rovnako základné a nemenné aj opačne, ak chceš chudnúť musíš vydať viac kalórií ako si prijal. Zvyšné, nespálené kalórie sa uložia na tele.

Mohol by som napísať, že pre chudnutie je potrebné prijať menej kalórií ako sa spáli. Ale to naznačuje jedz menej a schudneš. To nie je ideálna cesta ku zdraviu ani peknému telu. Jedz kvalitne a dostatočne sa hýb je presnejšie, zdravšie a efektívnejšie.

Tabletky neúčinkujú. Prečo? Pretože, ak nastal do tela príjem, musí nastať aj výdaj.

Ak nastal do tela príjem o veľkosti 1000 kalórií, a cieľom je chudnutie, tak musí nastať aj výdaj aspoň 1001 kalórií, aby k chudnutiu skutočne prišlo. Tabletky tento výdaj nezariadia.

Tabletky na chudnutie účinkujú vraj ako:

Stimulátory štítnej žľazy, ktorá zvyšujú kalorickú spotrebu organizmu

– toto určite môže fungovať ale v skutočnosti nie je reálne, aby takéto tabletky boli voľne dostupné (môj názor). Ak sa k nim naozaj vieš dostať a užívať ich, hráš sa s hormónmi vo svojom tele = hráš sa so zápalkami v benzíne. A to len málokedy bude mať šťastný koniec. Môžeš si povedať, že tebe sa to stať nemôže, … ale ja, a predpokladám, že nikto triezvo zmýšľajúci by si nestavil, že to dobre dopadne.

Iné stimulátory, ktoré zvyšuje kalorickú spotrebu organizmu

– hra s hormónmi je opísaná o 2 riadky vyššie a platí aj v tomto prípade.

Posilňovače (neviem ako inak by som to nazval) žalúdočných štiav

majú fungovať na základe toho, že žalúdočné šťavy môžu byť v nižšej koncentrácií a preto zabezpečia, že žalúdočné šťavy budú dostatočne silné na strávenie jedla. Fungujúce trávenie a strávenie jedla je naozaj veľmi dôležité. Ako to však súvisí s výdajom kalórií netuším.

Pre príklad s autom: ak to auta natankuješ a pridáš do motora aj super olej, môžeš očakávať, že pre výkon/ prevádzka auta bude v poriadku ak sa na ňom ale neprevezieš (nespáliš prijaté palivo) nádrž zostane rovnako plná.

Tabletky na potlačenie chuti do jedla

-zväčša sú na základe chrómu, ktorý podľa niektorých výskumov môže potláčať chuť do jedla. Pre vybudovanie alebo vyrysovanie svalnatej postavy bez tuku potrebuješ vedieť svoje chute ovládať a nie ich potláčať. Navyše je na zamyslenie otázka. Príjem kalórií by nemal byť príliš nízky, ako teda s potláčaním chuti na jedlo dosiahneš, aby bolo kalórií aspoň dostatok???

Spaľovače tuku možno rozdeliť do 2 skupín

Zázračné spaľovače tuku

-fungujú ako zázračné formulky, po ktorých sa pravdepodobne prijaté kalórie vyparia. Ich základom sú zázračné látky. Spravidla majú výborný marketing, ktorý sľubuje všetko čo si len zaželáš za pár EUR. Príznakom, že sa jedná o zázračný spaľovač tuku je na ňom uvedená informácia, že nemusíš cvičiť a schudneš presne z problémovej partie. Prečo presne tieto uvedené sľuby nie sú možné, nájdeš v článku (Ilúzia číslo 1).

„Skutočné“ spaľovače tuku

-sú založené zväčša na bylinných extraktoch, ktoré napomáhajú spaľovaniu tuku s pomocou termogenického účinku (zvýšenie teploty tela = viac tepla spáli viac energie). Takto charakteristické látky poznáme ako kofeín, zelený čaj, guarana, CLA a podobne. Je potrebné si uvedomiť, že aj drvivá časť „skutočných“ spaľovačov tuku je nafúknutá reklamná bublina, ktorá nás všetkých opantáva pre ich kúpu.

Netvrdím, že sú úplne neúčinné. Tvrdím, že ak svoje vyrysované svaly budeš chcieť dosiahnuť na základe spaľovača tuku, je to akoby si chcel zvýšiť výkon svojho auta špičkovou vodou do ostrekovačov. Voda v ostrekovačoch ti môže za určitých podmienok v jazde výrazne pomôcť. Je to ale až vtedy, keď celé auto funguje a je dostatočne natankované palivom.

Máš na túto tému iný názor? Budem rád, ak sa oň podelíš v komentári alebo správe na našej Fanpage.

Foto: goodfon.su